Kino, knížky a všudypřítomná prokrastinace

11. november 2015 at 16:17 | Jane
Podzim je hodně proměnlivá a nevyzpytatelná část roku, kdy si počasí rádo dělá, co chce, a tak se klidně může stát, že zatímco jeden den je nádherně slunečno, druhý den se probudíte do deštivého zamračeného dne. Nevím jak vy, ale u mě poslední dobou právě pohled z okna po ránu ovlivní délku mého úsměvu od ucha k uchu či od oka k bradě a tak podobně.

A tak, zatímco píšu dnešní článek, za okny padá jedna dešťová kapka za druhou, doprovázená studeným větrem a zamračenou oblohou, takže jsem docela ráda, že sedím doma ve svetru a v chlupatých papučích. Minulá neděle ale byla jedním z důvodů, proč podzimu jeho vrtochy ráda odpouštím. Bylo teplo - 18 stupňů - svítilo sluníčko a příroda hrála všemi barvami, zkrátka ideál na procházku. A já měla co? Rezervaci do kina!

Po pravdě jsem v kině nebyla docela dlouho a nebudu ani zastírat to, že to sice bylo z části proto, že mám pocit, že zkrátka nic pořádného nedávají, a když už, tak se to pro velký úspěch nepromítá v našem městě, ale taky z části proto, že považuju cenu lístků a případného občerstvení za docela velký zápřah na mou "jednu kapsu prázdnou a druhou vysypanou".

(Úsměvná historka: Když jsem informovala babičku - ročník 1927 - o svém nedělním programu, zavzpomínala na to, jak před padesáti lety, což údajně bylo naposledy, kdy byla v kině, jí lístek stál dvě koruny. Pak na chvíli popřemýšlela a zeptala se mě: "To teď bude asi dražší že? Možná dokonce třikrát dražší, co? Určitě to bude stát minimálně třicet korun!" Jó babi, kdyby to stálo třicet korun, tak sedím v tom kině pořád.)


Nicméně jsem se těšila, popadla jsem svého kino parťáka, a vydala se s ním provětrat naše peněženky. Šli jsme na Stážistu. Měla jsem chuť zajít si na nějakou dobrou komedii a trailer sliboval docela sympatickou zápletku, kdy Robert de Niro, coby sedmdesátiletý vdovec, který už v důchodu zkusil skutečně vše včetně jógy a kurzu mandarínštiny, se stává stážistou módního webu a dostává se tak do kolektivu mladých moderních lidí, který vede Anne Hathaway coby výkonná ředitelka celé společnosti.


Film nebyl špatný, ale měla jsem z něj smíšené pocity. Připadalo mi, že tak úplně nevyužil celý svůj potenciál, který mu zmíněná hlavní zápletka poskytuje. Většina vtipných momentů byla zahrnuta do trailerů a celý film na mě působil spíš jako holčičí doják, než komedie. Co jsem hlavně ocenila, bylo to, že film byl v originále s českými titulky, takže se podstata humoru dabingem nevytratila.
Moje nejoblíbenější scéna, kterou samozřejmě pro ty, kteří film ještě neviděli, nebudu celou prozrazovat, byla jistá "narážka" na film Dannyho parťáci. Celý film ale končí poněkud zvláštně, je to takový pro mě konec-nekonec, kdy jsme se na sebe s mým doprovodem podívali a oba dva jsme se současně zeptali, "A to je jako konec?"
Nicméně pokud se chystáte do kina a chcete si zajít na příjemnou oddechovku, u které nemusíte moc přemýšlet a vzhledem ke konkurenčním filmům, které se teď v kinech hrají, si chcete užít poloprázdný sál, tak je Stážista přesně to, co hledáte. Ale vezměte sebou raději kamarádku než kamaráda, to mám potvrzeno :D...

Po zmíněném kino-zážitku jsme měli ještě trochu volného času, a tak jsme se zastavili do mého nejoblíbenějšího obchodu na světě - knihkupectví. No, a protože se Vánoce opět kvapem blíží, tak se pomaloučku a docela nenápadně začínám porozhlížet po tom, co by mi letos Ježíšek mohl nadělit pod stromeček.
Vzhledem k tomu, že jsem teď začala číst knížky v angličtině (mám rozečtenou Gone Girl a 1984), tak jsem nejprve zamířila k oddělení cizojazyčné literatury. Ráda čtu klasiky, takže mě zaujala kniha Kdo chytá v žitě, kterou jsem sice v češtině už četla, ale ráda bych si jí přečetla i v originále. Pak jsem si hrozně dlouho přála Snídani u Tiffanyho, na kterou se chodím koukat pokaždé, když jsem v okolí zmiňovaného knihkupectví :D. Další knížkou v originále, kterou bych si chtěla přečíst, jsou Malé ženy od Louisy May Alccot.
No ale takhle bych vlastně mohla pokračovat do nekonečna. Je spousta knih, které jsem kdysi četla, ale nemám je doma a mám pocit, že mi na mé poličce zkrátka scházejí, a jednou z nich je bezpochyby Malý princ, do kterého jsem se opravdu po prvním přečtení zamilovala. No a potom kniha s nesporně vánoční tématikou a to Vánoční koleda od Charlese Dickense.
Když už jsme u té cizojazyčné literatury, věděli jste že "The Bro Code" Barneyho Stinsona opravdu existuje :D? Myslím, že tohle je docela vtipný dárek pro všechny fanoušky HIMYM, kteří na seriál nezanevřeli ani po tom pitomém závěru :D..
Teď trošku něco týkající se zdravého životního stylu. Už hrozně dlouho si přeju dostat knihu od Jillian Michaels Ovládněte svůj metabolismus. Myslím, že Jillian je dobře známá těm, kteří se chtějí pustit do domácího cvičení především svým programem 30 Day Shred, který už pomohl hodně lidem a také otevřel cestu ke cvičení těm, kteří si mysleli, že to pro ně zkrátka není (videa jsou tuším dostupná na uložto). Zatím jsem v knihkupectví narazila pouze na její knihu Vyhrajte boj o štíhlé tělo. Každopádně zmiňované knihy jsou přeložené do češtiny, s tou druhou si ovšem vzhledem k názvu, nejsem jistá, zda by dotyčné osobě skutečně udělala radost :D.
No a poslední tip, který mě zaujal, jsou relaxační omalovánky pro dospělé, kterých je teď v knihkupectví opravdu spousta, a vzhledem k tomu, že už mi po dvaadvaceti letech dochází nápady, co dát k Vánocům mé nejstarší a nejlepší kamarádce, docela o nich uvažuju, ale nejsem si jistá, jestli je tohle zrovna dárek, který by dvaadvacetiletá slečna chtěla dostat?

No a to je asi tak vše, můj milý veřejný deníčku, co jsem ti chtěla napsat o minulé neděli. Poslední dobou mě docela tlačí čas vzhledem k mým školním povinnostem, ale úspěšně se mi daří jím mrhat. Včera kupříkladu místo toho, abych zpracovala dvacet stran textu, které jsem měla na programu, jsem kompletně přeměnila vzhled blogu (nevím, zdali to bylo k lepšímu) a do školy jsem neudělala nic. No a dnes? Zatímco se tady vypisuju, hodiny tikají a práce stojí.

Takže sláva prokrastinaci! A hezký den vám všem :).

Jane.

 

Be the first one to judge this article.

Comments

1 Sim Sim | Email | Web | 11. november 2015 at 16:41 | React

Píšeš nádherné články, je to vážně úžasně napsané. Já do kina chodím docela ráda, akorát je vždycky těžké sehnat nějaký dobrý film + ta cena neni úplně nejlepší.. To s tvou babičkou mě pobavilo, taky takhle moje babička vzpomíná, ale to asi všechny :D Ten film vypadá dobře, je to skvělé obsazení. Hrozně mě ale štve, že u většiny filmů ukáží to nejlepší do ukázek. Miluji knihovny a knihkupectví, mohla bych tam trávit hodiny :) Malý princ je úžasná knížka.
Vážně se ti tenhle článek moc povedl a máš nádherný blog :)

2 Jane Jane | 11. november 2015 at 18:25 | React

[1]: Moc ti děkuju, za milý komentář :-)!
U těch filmů je to prostě asi vždycky trochu risk. Člověk musí tak trochu doufat, že to nejlepší není sestříhané do dvou minut... Kdežto u knížek to je jiná, tam většinou už na první stránce poznáš, jestli to za to stojí anebo ne, a to je taky jedna z mnoha věcí, které mám na knížkách ráda :-).
Babičky jsou fajn :D, ta moje dneska poprvé skypovala, to by možná byl dobrý námět na článek :D...

New comment

Log in
  Don't you have your own web yet? Create it for free on Blog.cz.
 

Actual articles

Advertisement