První dárek pod stromeček a 5 nejoblíbenějších vánočních filmů

28. november 2015 at 14:57 | Jane
Už teď je mi jasné, že ani nebudu vědět, jak se to stalo, měsíc uplyne jako voda a bude tady Štědrý den!
(Dle aktuálního vzhledu blogu - vím, že je ještě stále listopad - můžete sami posoudit míru mého nadšení pro tyhle komerční svátky.)


Tohle moje "převratné uvědomění" o tom, jak ten čas letí, se mi ještě více utvrdilo včera dopoledne, kdy mi kurýr doručil úplně první vánoční dárek. Asi před týdnem, když jsem měla dělat nějaké školní povinnosti, a klasicky se mi opravdu extrémně nechtělo, jsem začala přemýšlet o tom, co komu nadělím pod stromeček.

Asi největší oříšek pro mě je vždy vymyslet dárek pro mé rodiče. Tátovi dávám pořád ty stejné předvídatelné věci, což mě nebaví a mámě je zatěžko se zavděčit, páč mi přijde, že se jí nelíbí skoro nic, co jí kdy kdo dal. Takže jsem uvažovala, jak sfouknout tyhle dva jednou ranou :D. A pak mi to došlo (jo předem vás varuju, je to opravdu převratný nápad), největší radost, jakou jsem kdy rodičům udělala, bylo, když jsem jim vytvořila opravdu obří album z fotek mezi léty 2008 - 2012 s věnováním, obrázky a popisky. Jedinou nevýhodu to však mělo v tom, že jsem se s tím docela nadřela, a vzhledem k tomu, že nemám teď až tolik času, a popravdě ani ne tak moc fotek, rozhodla jsem se vytvořit fotoknihu - a jsem nadšená! Tak snad budou i oni. Což mě přivádí ke zvědavé otázce, čím obdarováváte své rodiče na Štědrý den Vy?

Když se řekne Vánoce, tak se možná každému z nás vybaví něco jiného, záleží na tom, co si pod tím pojmem představujeme. Troufám si ale tvrdil, že téměř každý má toto roční období spojené se zaškrtáváním pohádek a vánočních filmů v televizním programu (vím, trochu "old school" pro dnešní děti :D), které prostě nesmíte prošvihnout!

Já osobně se vždycky nejvíce těším na vánoční ráno, kdy, jak je mým dobrým zvykem, ozdobím vánoční stromeček u pohádek a s miskou cukroví poblíž. No a i když je vánoční televizní program nabitý už od časného rána, já mám vždycky v hledáčku několik "stálic", které prostě za každou cenu musím vidět! Takže mě docela zajímá, jaké vánoční filmy, či pohádky, považujete za ty nejlepší Vy?

Tady jsou ty moje.


5. Anděl páně
Na tuhle českou vánoční pohádku o anděli Petronelovi, kterého Bůh za trest pošle na zem, aby napravil jediného hříšníka a sám se tím vyhnul peklu, nedám dopustit zkrátka od té doby, co jsem jí poprvé viděla. Je to krásný pohádkový příběh se zajímavou dějovou linkou propletenou všudypřítomným humorem, o hercích nemluvě :).

4. Grinch
Ok, za tohle by mě možná mé okolí tak trošku ukamenovalo, ale já Grinche prostě miluju! A je mi jedno, jak infantilní tenhle americký film je. Chlupatý zelený mužík se srandovními grimasy, který se snaží ukrást Vánoce? - "What´s not to like?" :D


3. Princezna se zlatou hvězdou
Spoustu lidí si Vánoce neumí představit bez Tří oříšků pro Popelku, což je bezpochyby krásná česká pohádka, ale pro mě je už od malička tou úplně nejkrásnější pohádkou Princezna se zlatou hvězdou, a ačkoli na téhle pohádce pravděpodobně nic vánočního nenajdete, já jí sleduju každý Štědrý den, protože bez princezny Lady a Pepíčka Zímy a jeho "Něžného prstýnku" by to zkrátka nebylo ono! Ať žije král Kazisvět! :D


2. Vánoční koleda
Vánoční koleda je příběh Charlese Dickense, který vypráví o starém nerudném skrblíku Vydřigrošovi, kterého o vánočních svátcích navštíví duch jeho bývalého společníka, který nyní pyká za své hříchy, které za života napáchal, ve snaze pomoci Vydřigrošovi, aby se tomuto osudu vyhnul. Později jej navštíví další tři duchové - duch Vánoc minulých, současných a budoucích, kteří mu v mnohém pomohou otevřít nejen oči, ale i srdce... Pro mě jasná vánoční klasika!


1. Láska nebeská
Asi nebude překvapením, který vánoční film u mě vyhrává na celé čáře. Love Actully si pouštím nejenom o svátcích, ale zkrátka kdykoli potřebuju zvednout náladu. Příběh se odehrává kolem několika různých lidí a jejich osudů, které se zamotávají právě o vánočních svátcích. Myslím, že v tomto příběhu si každý najde to své, já vždycky nejvíce fandila malému Samovi, který ve snaze získat "nejhezčí slečnu na škole" se pokouší stát bubeníkem, protože i ti nejošklivější bubeníci přece mají vždycky ty nejhezčí holky :D. Ovšem za úplně nejlepší scénu považuju tu, ve které "Mr. Bean" balí okázale vánoční dárek pro potencionální milenku svého nervózního zákazníka (profesora Snapea), který si nepřeje být u toho přistižen vlastní manželkou :D...

Přiznávám, že mám ještě v zásobě pár dalších oblíbenců, ale tyhle filmy jsou pro mě zkrátka top :), takže si je šetřím na prosinec. A jak jste na tom s vánoční náladou Vy :)?

Hezký - poslední listopadový - víkend,

Jane.
 

Be the first one to judge this article.

Comments

1 Eleanor Eleanor | Email | Web | 1. december 2015 at 19:26 | React

Tak jsem byla předběhnuta! :D Přesně stejný článek jsem plánovala a Vánoční koleda a Láska nebeská jsou v mém plánu také... Safra... :) Tak snad aspoň ty ostatní nebudeš znát ;)

2 Jane Jane | 1. december 2015 at 20:40 | React

[1]:Já už jsem holt moc natěšená :D! Ráda se přijdu inspirovat :-).

New comment

Log in
  Don't you have your own web yet? Create it for free on Blog.cz.
 

Actual articles

Reklama