Skypování s babičkou

15. november 2015 at 17:14 | Jane
Ta "technika" je vážně úžasná věc!

Dříve (a tím myslím vážně hodně hodně hodně dávno), když lidé byli od sebe odděleni stovkami kilometrů a nechtěli spolu ztratit kontakt, tak si psali dlouhé dopisy a následně vyčkávali za kolik dní, týdnů či měsíců jim přijde odpověď. Ačkoli mi tato romantická představa - jako z dívčího románu - docela imponuje, tak jsem ráda za ty možnosti, které nabízí dnešní svět, i když jsou pravděpodobně vykoupeny určitou ztrátou soukromí.

Moje babička se narodila ve 20. letech minulého století a technika jí dodnes nic neříká. Ze sedmi sourozenců jí zůstala už jen sestra, která žije v úplně jiné části republiky, a i přes to, že na sebe mají telefon, nevolají si přes ono kouzelné "cvrnkátko", jak babička mobil nazývá, ale píší si každý měsíc dlouhé dopisy, které pak babička nadšeně předčítá zbytku rodiny.

Ovšem nedávno se babička účastnila svého historicky prvního hovoru přes Skype, což mi, dle mého názoru, rozhodně stojí za zmínku, protože bych na to vážně nerada jednou zapomněla.


Celé to probíhalo zhruba tak, že jsem babičku posadila před notebook ("ten počítač, na kterém pořád cosi počítám") a zapla jsem kameru. Babička vzápětí zpozorněla a ptala se mě, co tam dělá?! Co jsem si to na ní zase vymyslela? A když jsem pak zapla videohovor, babička propukla v záchvat smíchu v první vteřině, kdy uviděla hlavu svého syna pekelně blízko ke kameře s obrovským úsměvem na tváři a větou - Čééést mami! :D

Když se konečně zvládla uklidnit, jakoby nic se ho zeptala, co měl dneska dobrýho k obědu :). Následně se jí taťka jako dlouholeté fotbalové fanynky zeptal, jestli se poctivě dívá i bez něho.
Babička tvrdí, že sport nikdy neměla ráda, ale když se ve dvaceti vdala, tak jí to děda za těch 60 let manželství prostě naučil. Vždyť měli "jen" jednu televizi a byl to buď sport anebo nic :D...

No a jak tam tak seděli a rozebírali poslední sportovní události, nezbylo mi, než nechat babičku před noťasem.. na Skypu.. a jít si uvařit čaj.

Tak tedy, hezkou neděli :),

Jane.

 

1 person judged this article.

Comments

1 Marci Marci | Email | Web | 17. november 2015 at 13:48 | React

Klasická začínající konverzace na Skypu "hej, slyšíš mě?" :D
Jinak máme to s babičkama podobně, i ta moje se narodila v 20 letech minulého století ale byla z 11 sourozenců ale teď už má jenom 4 sestry, za kterýma jezdí nebo si telefonuje :)

2 Jane Jane | 17. november 2015 at 14:22 | React

[1]:Joo přesně tak! A můj taťka ještě používá jako úvodní větu - Vidíš mě?? :D
Poraď babičce Skype, té mojí se to moc líbilo :D.

New comment

Log in
  Don't you have your own web yet? Create it for free on Blog.cz.
 

Actual articles

Reklama