Deset faktů o mně

20. december 2015 at 11:03 | Jane
Protože je to už nějaký ten pátek (dnes vlastně přesně 8 měsíců!), co jsem si založila tento blog a taky pravděpodobně protože občas mívám chuť napsat nějaký hlubokomyslný článek, řešící opravdu závažná globální témata a především obsahující inteligentně vypadající cizí slova (globální!), rozhodla jsem se, že je na čase vám, kteří na mě (doufám, věřím, modlím se) i po tomhle kilometrovém souvětí nezanevřou, prozradit něco málo o sobě. Ne, že bych snad o sobě mluvila málo, ale jak se tak "říká" (?) - je to můj blog!

Ale teď už zcela vážně a bez špetičky ironie, tady je pár faktů o mě.

1. Měřím 158 cm, což je ideální výška pokud máte rádi vtípky o skřetech, anebo pokud vám dělá problémy zapamatovat si číslo na policajty.

2. První pusu jsem dostala v patnácti přímo před naším domem. Byla tma, opodál blikala lampa, na nebi zářily hvězdičky a můj milý mi strčil jazyk do krku tak vehementně, že jsem si řekla, že tohle já už prostě nikdy dělat nebudu!


3. Celý život mám panickou hrůzu z výšek. Když jsme byli na základce na výletě v lanovém centru, já byla jediný chudáček, který zůstal stát na zemi, a bylo mu blbě jenom z toho, jak pozoroval své spolužáky visící ve vzduchu.

4. Mám čtyřletého kocourka, kterého miluju, a on miluje mě. Rozdíl je v tom, že já ho miluju nepřetržitě, on mě miluje jenom v čase krmení. Ale nebojte, nenapíšu - no jo, klasickej chlap!

5. Jen jednou v životě jsem měla sádru. Když mi bylo šest, zlomila jsem si ruku - zakopla jsem o koberec (nebezpečí číhá všude děti!).

6. Celý život jsem byla pyšná na to, že nepiju alkohol, až do osmnácti, kdy jsem poblila stan.

7. Jsem závislá na čaji, takže pokud mi k tomu dáte příležitost, uspořádám si čaj o páté klidně každou hodinu (což možná souvisí se zkušeností z bodu 6).

8. Nesnáším Silvestra (což kupodivu nemá spojitost s bodem 6). Tenhle den mívám zpravidla depku anebo si alespoň v klidu někde v koutečku popláču. Na Silvestra se mi zkrátka nikdy nic dobrého nestalo.

9. Mám doma šuplík, kam si ukládám vzpomínky. Staré deníky, památníky, povídky, slohovky, fotky a podobně. Mám tam schovány i věci, které jsem dostala od lidí, se kterými už se roky nebavím. Pro mě jsou prostě vzpomínky cenné, proto nikdy žádné nevyhazuji, ať už se vztahy s dotyčnou osobou vyvinuly jakýmkoli směrem.

10. Můj noční stolek je vyskládaný pouze knihami a svíčkami. Při psaní tohoto článku mi pokoj osvětlují tři jablkovo-skořicové čajovky a vedle nich se jako sardinky mačkají Jane Austen s Fitzgeraldem a Gillian Flynn s Louisou Alcott.

No a toliko tedy k bodu číslo 10. Chtěla bych poděkovat všem, kteří občas zavítají na tyto stránky a začtou se do řádků, které ne vždycky dávají smysl, ale které má autorka i přes to tu drzost vypustit do světa.

Přeji vám všem nádherné Vánoce a Silvestr bez pláče!

Jane.
 

2 people judged this article.

Comments

1 Just Blaze Just Blaze | 22. december 2015 at 15:05 | React

Nevěděl jsem, jak to mám říct, tak to řeknu, jak to je :D V nadpise má být 10 faktů o mně. Snad mě za to nezabiješ :D
Opět (jak jinak) skvělý článek! :D A nezapomeň na další kapitolu u toho slíbenýho článku!
Hezké Vánoce! :-)

2 Jane Jane | 22. december 2015 at 15:43 | React

[1]: No jo, má pravdu ten chlapec! :D
Díky :-), i tobě hezké Vánoce :-)!

3 Just Blaze Just Blaze | 22. december 2015 at 16:05 | React

[2]: Díky! :D

4 Eleanor Eleanor | Email | Web | 22. december 2015 at 18:59 | React

Super fakta :D Nicméně 158cm je dost, třeba Napoleon měl jen 153cm ;)

Má první pusa byla podobná, nicméně on to nezkazil jazykem v krku, ale jelením loje. Těsně předtím si namazal pusu a bylo to hrozné :D

Naše kočka nás miluje nejen v čase krmení, ale i v zimě. Když jsou mrazy, dělá vše proto, aby mohla spát vevnitř. Jinak chce být stále venku :D

5 Jane Jane | 22. december 2015 at 19:23 | React

[4]:Dík :D!
Mě by zajímalo, jestli je vůbec možné zažít pěknou první pusu :D... na druhou stranu máme ale obě na co vzpomínat :D!
Na mrazy jsem úplně zapomněla, naše kočky by se mohly kamarádit, jak tak koukám :D.
Jinak dík za srovnání s Napoleonem, to na mě zatím ještě nikdo nepoužil :D!

6 Marie Veronika Marie Veronika | Web | 12. march 2017 at 21:56 | React

Zapamatovat si číslo na policajty :-D To mě opravdu pobavilo. Já mám sice o pár cenťáků navíc, ale to je dobré leda tak k tomu, že si to číslo na policajty musím pamatovat zvlášť...
Svíčky, čaj a Jane Austen, to je vskutku vize dokonalé idyly. Myslím, že mám program na zítřejší odpoledne :-D

7 Jane Jane | 21. april 2017 at 13:33 | React

[6]: Člověk holt musí myslet pozitivně za každé situace :D...

New comment

Log in
  Don't you have your own web yet? Create it for free on Blog.cz.
 

Actual articles

Reklama